DEGANTIS JONAS / DEGOŠIE JANI 2017: LITUANICA BIRDS PAUKŠTIS SU DIEVO AUSIMI

Ilgiausiąjai vasaros nakčiai į Latvijoje organizuojamą burner‘ių festivalį Degošie Jāņi (lat. Degantis Jonas) Lituanica Birds atskraidino paukštį su Dievo ausimi. Anot tapytojo Rimvydo Pupelio (Muta) šis paukštis skrido į Ameriką, grįžo Lietuvon ir atsinešė lygias teises ir Dievo ausį, kurion galėta pasakyti savo nuodėmes ar sunkumus. Jo kurta konstrukcija iškilo pluoštinių kanapių lauke, kur paukštis kas rytą ištirpdavo saulėtekaitoje. Skulptūrą pastatyti prireikė vos trijų dienų. Komandą sudarė Saulius Kreišmonas, Rimvydas Pupelis ir jo sūnus Lukas, Žilvinas Stankevičius, Vidmantas Vagonis, Vitalij Legenzov, Goda Sasnauskaitė, Justina Mykolaitytė, Justina Bubulytė ir geranoriški praeiviai. Paskutinėmis dienomis prieš pat deginimą, paukščio uodega ir skiauterė pasipuošė lygybės spalvomis, jai buvo įtaisyta įvairiaspalviškai deganti akelė, o jo vidus tapo Lituanica Birds nuotraukų iš Burning Man festivalio galerija. Ugniai prisijaukinti buvo surengtas įspūdingas šou: prie jo prisijungė ugnies žonglieriai ir svaidėjai, pašėlišku ritmu įtampą kėlė būgnai ir tiesiai iš pragaro atriedėjęs dviratis, kuris spjaudėsi liepsnomis. Sprogstant fejeverkams pasirodė pirmieji ugnies liežuviai, masindami stebėtojus prie jų priartėti. Teko malšinti ne vieną, kuris traukėsi arčiau ir arčiau degančio paukščio. Konstrukcijos dalys viena po kitos elegantiškai krito žemėn, kol pavirto į laužą, per kurį šokinėjo nuoganugariai jonai.

Teksto autorė J.Mykolaitytė
Nuotraukos S.Kreišmonas

3 Replies to “DEGANTIS JONAS / DEGOŠIE JANI 2017: LITUANICA BIRDS PAUKŠTIS SU DIEVO AUSIMI”

  1. Hello my friend! I wish to say that this article is amazing, nice written and include approximately all vital infos. I抎 like to peer more posts like this .

  2. It抯 really a great and helpful piece of information. I抦 glad that you simply shared this useful information with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

Leave a Reply

Your email address will not be published.